Moje první decoupage

Datum akce
29. 11. 2018

Název decoupage pochází z francouzského slova „decouper“, což v překladu znamená „vyřezávat“. Tato výtvarná technika byla objevena na počátku 18. století v Benátkách. Nebyla to však ubrousková technika, jak ji známe dnes, ale Francouzská decoupage. O ubrouskovou techniku se ovšem pokusili žáci osmých a devátých tříd ve výtvarné výchově. Technika vyžaduje dodržení přesného postupu práce a zejména pečlivost. Ta bohužel řadě dnešních dětí chybí. Uspěchanost, mít vše rychle hotové bez ohledu na výsledek, spokojenost s nedokonalostí...děti, kam stále spěcháte??? Pomůcky pro techniku decoupage nejsou nejlevnější a bohužel ani to nedonutilo řadu žáků věnovat tvorbě maximum pozornosti a trpělivosti. Naštěstí se najdou ještě děti, které se do tvorby ponoří a potěší svým dílem nejen učitele, ale jistě i rodiče či příbuzné, kterým svou první decoupage věnují.

decoupage