1. místo v oblastní soutěži Hlídky mladých zdravotníků 2013

Již tuto sobotu 27. dubna se naši žáci z 5. tříd mohli vyzkoušet své znalosti a dovednosti, kterých nabyli především prostřednictvím výuky v rámci přírodovědy, v záchranné zdravotnické činnosti, soutěži v praktickém poskytování první pomoci - reálné situace, realisticky znázorněná poranění. Oblastní soutěž hlídek mladých zdravotníků probíhala na Dopravním hřišti Liberec a v terénu kolem fotbalového stadionu u Nisy.
Soutěžící hlídky vysílají ZŠ, místní skupina ČČK, skupina mládeže ČČK, případně jiná dětská organizace. Soutěží se ve dvou věkových kategoriích:
I. stupeň a II. stupeň.

OS ČČK Liberec udělil našemu týmu - Václav Jonáš, Isabella Matějovská, Miroslav Chládek, Marie Rezlerová, Jan Burgr, Lukáš Rezler,Mgr. Petra Píchová  1. místo (v kategorii  - I. stupeň),
v kategorii - II. stupeň vyhrála Základní škola Liberec,  Aloisina výšina.
Gratulujeme.
Tyto týmy postupují do okresního kola.

Náš tým si neodnesl ve své kategorii jen pohár a diplom za 1. místo v praktickém ověřování první pomoci, ale i 1.místa (ve své kategorii) v obou doprovodných soutěžích.
Každý soutěžící z našeho týmu si kromě vybavené lékárničky a drobných dárků odnesl i hodnotnou cenu ve formě zážitků a nových zkušeností.

Další fotky: http://www.cck-liberec.cz/fotogalerie/fotogalerie-roku-2013/

27. 4. 2013