Terezín

Naše škola pravidelně pořádá pro každý ročník tematickou exkurzi. My, osmáci, jsme letos navštívili Terezín. Nejprve jsme pozvali na návštěvu pamětnici 2. světové války paní Martu Kottovou, která nám velmi poutavě vyprávěla o svém dětství v Praze, pobytu v ghettu Terezín i v koncentračním táboře Osvětim. Paní učitelka nám potom promítla dokumentárn film, který o paní Kottové natočili studenti. Paní Kottová má velmi ráda děti, proto chodí do škol na besedy. Představuje dětem historii, aby se už nikdy nic podobného válce neopakovalo. V Terezíně nás paní Kottová provedla Muzeem ghetta. Pracovníci muzea pro nás připravili workshop na téma holocaust. Na závěr jsme si prohlédli bývalý koncentrační tábor.

Autor: Věra Šeborová

10. 6. 2009