Lyžařský výcvik, Harrachov 2010, den první (1. 2.)

Tak nám to konečně začalo. Ladovská zima všude kolem, chumelí a krátce po deváté hodině vyrážíme na lyžařský výcvik do Harrachova. 35 dětí a 4 učitelé. Po asi hodině a půl dorážíme přímo k penzionu Sunski. A čeká nás malé překvapení. Není tu dost místa. Naštěstí se pí. uč. Kněbortové podařilo majitele přesvědčit, že se opravdu část žáků nebude stěhovat do jiného, ač k tomuto penzionu patřícího, objektu. Po obědě jsme již vyrazili okouknout místní terén.
Dvanáct běžkařů se vydalo na tratě pod a kolem můstků. Za občasného sněžení jsme si asi tři hodiny zajezdili a, někteří trochu zmrzlí, se vrátili zpět. Občas se kolem nás prohnali sice nějací lyžaři v klubových kombinézách, ale jinak bylo víceméně prázdno. Pádů bylo požehnaně, ale žádné vážné incidenty a ty díry snad do rána zapadají sněhem.
Sjezdaři, kterých je dvacet tři, si dali dostaveníčko na mírném svahu vedle penzionu. Bylo to pouze na zahřátí a na zjištění, jak dále dělit do skupin. Většina sjezdařů bravurně zvládala jak jízdu z kopce tak jízdu na vleku. Skupinka několika sjezdařů se zaměřila především na jízdu dolů a pilování oblouků a pluhů.
Po večeři jsme se dozvěděli základní informace o lyžích pro běžce a voskování. Snad zítra zvolíme ty správné barvy a pojedeme s větrem o závod.
Pokračování příště :)

Datum akce: 
1. 2. 2010
Školní rok: 
2009/2010