Lyžařský výcvik, Harrachov 2010, den třetí (3. 2.)

Třetí den jakékoli dlouhodobé akce bývá označován jako kritický. Proto se po dopoledním lyžování lyže nechaly odpočívat a šly se děti unavit trochu jiným způsobem. Ale popořadě.
Dopoledne, vlastně ráno, nás přivítalo sněžení a noční asi 20 cm nadílka krásného prašanu. Ideální pro freeraid, ale jak moc ideální pro nás? :) Běžecké stopy nebyly moc vidět, ale to nás samozřejmě nezastavilo. Zopakovali jsme si základy běhu, sjezd a plužení a zdokonalili se v pádech. Skupina A si opět projela místní „závodní“ okruhy, resp. tu část, která byla relativně slušně upravená.
Podobné to bylo i u sjezdařů. Jedna skupina stále trénovala na nedalekém mírnějším kopci vedle penzionu, druhá skupina se vydala opět na Čerťák.
Odpolední část programu byla věnována hrátkám ve sněhu (jak vidno z galerie). Během asi devadesáti minut se skupinky žáků neúnavně pokoušely postavit různorodé sněhové výtvory, hledali poklad (sladkosti, jak jinak), které naházel pan učitel Šimoníček do okolního hlubokého sněhu. Závěr obstarala krátká sněhová bitva mezi žáky a panem učitelem Šimoníčkem.
Právě probíhá povídání Horské služby. Jak to bývá, očekáváme velmi zajímavé povídání.

Datum akce: 
3. 2. 2010
Školní rok: 
2009/2010