Joyeuses Pâques - Veselé Velikonoce

Ve Francii se říká, že na Velký pátek všechny zvony odletí do Říma, nesouc sebou zármutek z Kristova ukřižování. V Římě jsou požehnány a vrací se zpátky se spoustou čokoládových dobrot a vajíček pro děti. Ty je pak v neděli v zahradách sbírají. Na znamení této tradice ve Francii od Velkého pátku do Velikonoční neděle nezvoní kostelní zvony. Rodinnou tradicí je také válení vajíček z mírného svahu. Ty, které „přežijí“, symbolizují kameny odvalené z Kristovy hrobky.
Velikonocemi jsme se zabývali i v hodinách francouzštiny. Pověděli jsme si něco o tradicích, seznámili jsme se se slovíčky, týkající se Velikonoc. A zbyl nám čas i na velikonoční hrátky.
Sedmáci vyřešili osmisměrku a složili velikonoční puzzle, osmáci si zahráli velikonoční hry na webových stránkách vive-paques.com.
Joyeuses Pâques!

.<>

Datum akce: 
30. 3. 2010
Školní rok: 
2009/2010