Policisté ve 4. a 5.třídách

Policisté z obvodního oddělení Liberec 1 -Krajinská navštívili 4. a 5. třídy, aby je seznámili s náplní své práce. Děti se tak dozvěděly, čím se PČR zabývá, jaké nosí uniformy, pomůcky, zbraně, jak velkou část Liberce má oddělení Krajinská na starosti. Žáci se seznámili i s ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Policisté žákům vysvětlili trestní zodpovědnost podle věku občanů. Děti se ptaly na to, co je zajímalo-např.co musí splnit, aby se jednou mohly přihlásit k PČR. Mohly si také
vyzkoušet některé pomůcky policistů, např. neprůstřelnou vestu, obušky apod. Policisté uváděli případy ze své praxe. Žáci těchto ročníků tak mají nyní lepší přehled o práci policistů v našem městě.
D.Vilhelmová, tř.uč. 5.B

Datum akce: 
10. 10. 2010
Školní rok: 
2010/2011