Říjen - Jednou za měsíc na výlet

Ve středu 27.10.2010 vyrazili opět žáci 2. stupně na výlet, tentokrát do Drábských světniček, počasí nám přálo, ale České dráhy ne, náš vlak měl deset minut zpoždění a my doufali, že na nás v Turnově počká vlak do Mladé Boleslavi, průvodčí nás ubezpečila, že nás přestupuje více než dvacet cestujících, tak počká. V Turnově jsme přeběhli rychlostí blesku a konečně se v klidu těšit na procházku pěšinami Příhrazských skal. Sice byla zima, ale sluneční den nás nabíjel energií, vystoupali jsme k Studenému průchodu a za ním se dali po úbočí skal k Drábským světničkám. Cestou se nám nabízely nádherné výhledy do okolí. Drábské světničky byli plné chodbiček a místnůstek, kde dříve přebývali lidé, spojené spousty žebříků a mostů. Navštívili jsme i restauraci „Na krásné vyhlídce“, kde jsme se všichni posilnili česnečkou a vydali se na další vyhlídky a Staré hrady. Cestou jsme si zahráli hru, při které jsme poznávali stromy, jen podle hmatu, se zavázanýma očima. Při zpáteční cestě jsme párkrát zabloudili, ale autobus domů jsme stihli. Výlet se vydařil a těšíme se na 17.11.2010, kdy pojedeme do Drážďan a navštívíme tamní Muzeum Hygieny s nádhernou výstavou věnovanou člověku.

.<>

Datum akce: 
27. 10. 2010
Školní rok: 
2010/2011
PřílohaVelikost
Image icon 20101027_drabske_svetnicky.jpg179.67 KB
Záložky: