Listopad - Jednou za měsíc na výlet

##Vánoční Drážďany

V sobotu 27.11.2010 jsem opět vyrazili s žáky 2.stupně na společný výlet, tentokrát jsme navštívili vánoční Drážďany. Sice se muselo vstávat hodně brzy, protože jsme vlakem z Liberce vyjížděli už v 6:26, ale ani to nás neodradilo a plní elánu jsme vyrazili do víru velkoměsta.
Nejdříve jsme navštívili starou část města – Zwinger, Semperoper, Kathedrale a Frauenkirche, pak nás čekala návštěva muzea hygieny s velkolepou výstavou o člověku a interaktivní dětské muzeum. Poté jsme se nechali výtahem vyvést na radniční věž, odkud se nám naskytl úchvatný pohled, jak na vánoční trhy, tak i na sluncem zalité město.
Vánočně vyzdobené Drážďany nás lákaly do svých ulic. Nemohli jsme si nechat ujít typické vánoční trhy, sice bylo vysloveně přelidněno, ale nádherná vánoční atmosféra nás vtáhla, a my byli zcela okouzleni.
Zimní atmosféru si vychutnáme i v prosinci a to sáňkováním na Ještědu, které se bude konat 18.12. 2010.

.<>

Datum akce: 
27. 11. 2010
Školní rok: 
2010/2011
Záložky: