9.A se zúčastnila soudního líčení u Krajského soudu v Liberci

V úterý 30.11.2010 se žáci 9.A měli možnost zúčastnit hlavního líčení u Krajského soudu v Liberci. Sice jen jako diváci, ale každá zkušenost se v životě hodí. Nejdříve však museli podrobit svá těla a zavazadla podrobné kontrole, tašky projížděli zařízením, které kontrolovalo jejich obsah a každý ze třídy musel projít elektronickým turniketem. Zjistili, že i jen zdánlivá potyčka, kdy nikdo nemyslí na nejhorší, může skončit smrtí jednoho z účastníků a jinému člověku může zkazit celý život. Po líčení, měli možnost žáci pokládat otázky, zajímalo je, kolik let může obžalovaný dostat, jak je složité dokázat vinu obžalovaného a jaké jsou sankce pokud se například svědek nedostaví bez omluvy k soudu. Někdo by řekl nezajímavé odpoledne, ale i toto je reálný život, a je dobře se o něm něco dozvědět.

Datum akce: 
30. 11. 2010
Školní rok: 
2010/2011