Návštěva u "Krakonoše"

Několik žáků třídy 5.B spolu s paní učitelkou navštívilo herce pana Františka Peterku u něho doma. Děti pokládaly spoustu dotazů, zajímalo je např. jak se stalo, že se stal hercem, jak vzpomíná na různá natáčení, co při nich zažil zajímavého, zda ho více bavilo divadlo-v našem divadle F.X.Šaldy nebo práce u filmu. Dozvěděly se také, že po úraze nohy a dlouhém léčení se již spíše zdržuje doma, píše své vzpomínky a jen opravdu málokdy zajede na nějakou besedu-např. za dětmi do Jedličkova ústavu apod. Protože má herec rád sladké, děti mu donesly na ochutnání něco na zub.Nakonec panu Peterkovi zahrály na kytaru a zazpívaly známé písničky. Dvě hodiny strávené posloucháním a dotazy rychle uběhly a v dětech zanechaly zajímavé zážitky z hereckého prostředí, ale i ze života hodného a skromného člověka, který ostatním přinesl hodně radosti.

Datum akce: 
6. 1. 2011
Školní rok: 
2010/2011
PřílohaVelikost
Image icon 20110105_herec_peterka01.jpg206.53 KB