Únor - Jednou za měsíc na výlet

##LEDOVÁ PRAHA

V pátek 4.2.2011 o po­loletních prázdninách vyrazili žáci 2. stupně do Prahy, aby navštívili pražské památky, botanickou zahradu a Národní muzeum. Tento den měli možnost v rámci akce Ledová Praha shlédnout spousty památek zadarmo.
Ráno v půl osmé vyjeli z Liberce autobusem a po příjezdu do Prahy jeli na Pražský hrad, kde nenechali stranou ani Hradní stráž a po prvních neúspěšných pokusech ji rozesmát, se jim to nakonec podařilo. Katedrála sv. Víta většinu nadchla, a jaké bylo naše štěstí, že jsme měli možnost se dostat do uzavřené krypty pod chrámem, a dokonce ještě s průvodcovským povídání, i když k našemu velkému překvapení jsme pana průvodce skoro nepotřebovali, protože Vojta Miler ze 7.A nás překvapoval svými dějepisnými znalostmi, že si pan Aim postěžoval, že kdyby mu bylo patnáct let, že by ho zaměstnal hned jako kustoda. Pak jsme navštívili Starý královský palác, kde je vystavena nejvzácnější památka Relikviář sv. Maura, prošli jsme Vladislavský sál, kapli Všech svatých a Sněmovnu. Navštívili jsme i baziliku sv. Jiří a Rožemberský palác, také Ústav šlechtičen, kde se konala výstava Rok růže ke 400. výročí úmrtí posledního z Rožmberků – Petra Voka, které si připomeneme příští rok.
Po návštěvě hradu a v pravé poledne shlédnutí výměny Hradní stráže jsem se přesunuli do Botanické zahrady, po počátečním bloudění a hledání správné tramvaje jsem dorazili do skleníku Fata Morgana, kde nás uchvátila obrovská akvaria a nádherná květena. Zde jsme si po náročném dopoledne pořádně odpočinuli. V pozdním odpoledni jsme navštívili židovský hřbitov, zastavili se u hrobu, kde je pohřben rabín Löw, stvořitel legendárního Golema. Na závěr jsme si nechali Národní muzeum, kde jsme navštívili výstavu Staré pověsti české a zahráli si na Bivoje. Na začátku výstavy nám bylo počítačem přiděleno jméno ze starých pověstí a my se na konci prohlídky dozvěděli, kdo jsme.
Při čekání na autobus jsme ještě navštívili centrum Černý most a v půl osmé večer vyrazili sice unavení, ale plni dojmů, domů do Liberce.

Datum akce: 
4. 2. 2011
Školní rok: 
2010/2011
PřílohaVelikost
Image icon 20110204_ledova_praha.jpg4.14 MB