Lyžařský kurz 7. tříd - den první

Dnes, 14. února, jsme zahájili zimní lyžařský kurz 7. tříd. Přijeli jsme už v 10:00 hod do Harrachova, ubytovali jsme se, naobědvali a vydali jsme se na obhlídku okolí a sněhových podmínek. Cestou jsme objevili Harrachštejn – sněhový hrad, který jsme samozřejmě důkladně probádali.
Po chvilce odpočinku na pokojích jsme se konečně vydali do stopy a na sjezdovku. Počátky byly těžké, jelikož ledové plotny na sjezdovce se nekamarádily se začátečníky a běžkaři – začátečníci neustále s námahou překonávali zemskou přitažlivost.
Po večeři všichni absolvovali úvodní přednášku o mazání lyží a vhodné lyžařské výstroji a výzbroji. Při závěrečném hodnocení dne mimo jiné padla i hláška dne: „Mně jde lyžovat, jen se na těch lyžích nepohybuju“ (sjezdařka).

Sjezdaři:
Každý z nás udělal pokrok. Pár lidí se vztekalo, ale nakonec byl každý sám pro sebe šampión. Začátečníci občas padali jako švestky. Paní učitelka byla (je) dobrou instruktorkou. Každý se svým způsobem snažil.

Běžkaři:
Všichni jsme v pořádku. Zatím nás to všechny baví a těšíme se na další jízdu. Někteří leží víc na zemi, ale po čase se to zlepší. Těšíme se na stopu v lese.

Datum akce: 
14. 2. 2011 to 18. 2. 2011
Školní rok: 
2010/2011
Záložky: