Lyžařský kurz 7. tříd - den třetí

Ledový, kritický a zlomový. Ačkoliv lyžařský výcvik probíhal pouze dopoledne, i tak byl poměrně náročný. Sjezdaři opustili mateřský kopec a vydali se na obtížnější „Čerťák“. Pro některé byla i jízda na čtyřsedačce zpočátku velkým oříškem. „Čerťák“ jsme pokořili bez úrazů a už se těšíme na zítřek.
Běžkařům by se dnes více než lyže hodily brusle. Stadion se proměnil v ledovou plochu a ani v lese to nebylo o moc lepší. Počet běžkařů se rozšířil o dva sjezdaře, které bylo potřeba zasvětit do základů běhu na lyžích. Pokud nám však zítra bude počasí přát, tak po dnešní sérii cvičení se opět vydáme na delší výpravu.
Odpoledne jsme lyžování „vyměnili“ za exkurzi do sklárny a muzea. Děti odpočinkový půlden ocenily a doufáme, že nabraly síly do zbylých dnů. Večer probíhala přednáška „Nebezpečí hor a první pomoc“ bohužel bez účasti členů Horské služby.

Sjezdaři
Dnes jsme jeli na Čertovu horu, asi 8× jsme jeli po modré sjezdovce, sice jsme byli nejistí, ale zvládli jsme to. Všichni jsme to přežili bez újmy.

Běžkaři
Dnes jsme si moc nezajezdili, protože jsme odpoledne šli do centra Harrachova. Dopoledne jsme se naučili objíždět zaječí bobky. Přidali se k nám také dva sjezdaři. Těšíme se na zítra.

Datum akce: 
14. 2. 2011 to 18. 2. 2011
Školní rok: 
2010/2011