Březen - Jednou za měsíc na výlet

##Výlet po okolí Smržovky

V sobotu 26. března žáci druhého stupně opět vyrazili na výlet, tentokrát se jelo do Smržovky a putovalo po krásách tamní přírody. Při setkání před vlakovým nádražím je neodradilo ani nepříznivé počasí a rozhodlo se, že se i přesto pojede. Z nádraží ve Smržovce se vyrazilo po modré na Vyhlídku, dříve se jí říkalo Finkenstein, teď bylo na ukazateli Finkův kámen a v mapách bylo připsáno: „Ve dvou patrech nad sebou velké skalní mísy, naplněné vodou. Nejhlubší z nich je Čertova studánka. Posvátná lokalita sloužila k věštění z vodní hladiny.“ Žáci vyzkoušeli hloubku studánky, a co se týká věštění z hladiny, nejdříve si mysleli, že neměli úspěch, hladina se neustále kabonila, ale díky nastávajícímu počasí jim studánka správně prorokovala jen černo a vánici. Další zastávkou byla Buková hora, kde se nachází Čertova komora, kde se podle informací nachází dolmen, který byl v minulosti využíván k bílé a černé magii. Žáci tuto komoru navštívili a jaké bylo jejich překvapení, když tam nalezli ledové kluziště. Podle pověsti na tomto místě učil sám dáběl kováře Andrease Kuntzeho (1700 – 1766), zvaného „Brechschmied“, čarodějným kouskům. Často bylo slyšet v noci údery kladiva do kovadliny až … . :) Zbytek si přečtěte na přiložených fotografiích. Na Bukovou horu se stoupalo po jižní straně, při sestupu čekalo některé nepříjemné překvapení, severní strana se ještě nevzdávala jaru a všude ležel hluboký sníh. I přesto se užilo hodně legrace.
Další zastávkou byla rozhledna Bramberk, ale všechny spíše lákalo teplo přilehlé restaurace „U hrocha“, kde se posilnili teplým jídlem a po krátké poradě se celá skupina rozhodla, protože byl Bramberk zavřený, že si trochu pobloudí a zkusí se zkrátka oblíbená zkratka, přes luka a lesy, a bylo to úspěšné rozhodnutí. Narazili na modrou značku do Smržovky, cestou se zapovídali s místními koníčky a obdivovali přilehlé chaloupky a v půl čtvrté se z nádraží ve Smržovce vyráželo zpět do Liberce, sice promáčení, ale plní euforie ze, i přes nepříznivé počasí, zdolání 16 km březnového výletu.
A v dubnu do Prahy, ZOO prý volá, tak kdo má zájem hlašte se, jede se v pátek 22.4.2011.

Datum akce: 
26. 3. 2011
Školní rok: 
2010/2011
PřílohaVelikost
Image icon 20110326_vylet_smrzovka_080.jpg174.07 KB
Záložky: