Putování za vědou a technikou a Hrajeme si a přemýšlíme

V sobotu 9.4 se někteří žáci naší školy zúčastnili akce Putování za vědou a technikou a Hrajeme si a přemýšlíme. Žáci si vyzkoušeli fyzikální a chemické čarování, neobvyklé matematické hříčky, hrátky s technikou a zkoumali například i vlastnosti nerostů. Na vlastní oči viděli tajemná kouzla chemie plynů, sami se zapojili do hrátek s oxidem uhličitým, vyrobili neviditelná nanovlákna na nanokolovratu a přitom se výborně bavili. Zábavu s poučením slibovaly již i tajemné názvy jednotlivých stanovišť a pracovišť, například Dlouhokuk, Dírkokuk, Mikrokuk, Laserovna, Šumokámen, Roboťukna, Prachoměrna, Proudovna, Kladivovna s vytouženou Buřtovnou a kolem štěstí. (převzato ze stránek starttech.cz)

Datum akce: 
9. 4. 2011
Školní rok: 
2010/2011
PřílohaVelikost
Image icon 201100409_startech_chemie_040.jpg3.59 MB