Duben - Jednou za měsíc na výlet

##Výlet do pražské ZOO

Opět tu byl den D, kdy se žáci, v tomto případě žákyně druhého stupně vydaly na výlet do Prahy a navštívily Pražskou zoologickou zahradu. Počasí jim přálo a sluníčko je provázelo celým dnem. Prohlídka zoo začala krmením lachtanů, k úžasu všech s perfektní drezúrou dvou samic a jednoho samce. Tučňáci nás všechny okouzlili, konečně nebyla doba hnízdění a dívky se dosytosti kochaly veselými výkony těchto nelétavých ptáků. Opičím rájem děvčata jen prosvištěla, největší zájem byl o dětské hospodářství, kde se dostala do kontaktu s místními kozami. U goril bylo jako vždy plno, a tak se tam dlouho nezdržela. U šelem je vždy krásně a procházka ptačím rájem byla také k nezaplacení. Největším trhákem však byla jízda místní lanovkou, na které se některým tajil dech. V horní části zoo se nejdříve naobědvala a poté vyrazila po krásách přírody mírného pásu, který obývají vlci, bizoni, koně Převalského, losi, jeleni a jiní. Africký dům a žirafy je okouzlily a nej byla indonéská džungle, kde byla sice vlhkost vzduchu 80% a teplota 32 stupňů Celsia, ale za ten zážitek to stálo. Poslední zastávkou byl obchod se suvenýry a konečné posezení na místních lavičkách, kde se snažila načerpat poslední zbytky energie. Výlet se zdařil, užilo se hodně legrace a dobrodružství.
21. května vyrážíme opět do Prahy, ale tentokrát po památkách matičky Prahy.

Datum akce: 
22. 4. 2011
Školní rok: 
2010/2011
PřílohaVelikost
Image icon 20110422_zoo_praha_001.jpg207.6 KB