Školní výlet 8. B - Jizerské hory

Za naprosto skvostného a téměř letního počasí vyrazila 8. B na krátký letní přechod Jizerských hor. Koupili jsme si jednosměrný lístek do Hejnic a krátce po deváté hodině mohli z Hejnického nádraží vyrazit směr Liberec.
Z Ferdinandova jsme stoupali Štolpichem na Bílou Kuchyni. Překvapivě docela rychle a tak jsme zhruba po dvou hodinách měli to nejhorší za sebou. Po krátkém odpočinku jsme mohli pokračovat kolem Olivetské hory směrem k přehradě Černá Nisa. Po levé straně jsme přebrodili močály (něteří méně úspěšně) a s několika přestávkami jsme došli až na hráz. Dál už zbývalo jen několik kilometrů po Vládní na Maliník, kde si někteří dali Malinovku, a pak hurá dolů na Českou chalupu a do Lidových sadů.
Po cca 6 hodinách jsme mohli úspěšně výlet zakončit s necelými 17 kilometry v nohách.

V přiloženém videu je též krátká vzpomínka na srpnový výlet do Mimoně na Ploučnici:

Datum akce: 
18. 5. 2011
Školní rok: 
2010/2011
Záložky: