Ročníkový výlet 9. tříd

## Návštěva Parlamentní sněmovny a Senátu ČR

V pondělí se rozjely deváté třídy do Prahy navštívit Parlamentní sněmovnu a senát České republiky. Jelo se už v půl sedmé, protože prohlídka sněmovny byla naplánována na devátou hodinu. Nejdříve žáci shlédli krátký film o Parlamentní sněmovně, bylo docela zvláštní vidět na plátně bývalé politiky. Poté se jich ujal pan průvodce a prošel s nimi celou budovu, žáci se dostali jen na „bidýlko“ sněmovny, protože bylo zakázáno prohlédnout si sněmovnu zblízka, z důvodu, že jim například učni ničili zařízení sněmovny. Což byla škoda, ale pozvali je do jednací síně, kde si vyzkoušeli jaké to je, a paní učitelka Pálková zasedla na místo předsedkyně vlády :).
Poté jsme v pravé poledne navštívili Valdštejnský palác, kde má sídlo senát. Žáci, tak jako v parlamentu museli projít bezpečnostními turnikety a odstranit ze svých těl kovové věci. Navštívili rytířský sál, příjímací sál, audienční sál a Valdštejnskou zahradu, která je opravdu nádherná. Žáci se dozvěděli spousty informací na pozadí historické doby života Valdštejna. A opět se dostali do míst, kam se žádný jen tak nedostane.
Počasí žákům přálo a po plánované návštěvě se vydali přes Karlův most na Staroměstské náměstí a odtud metrem na Černý most a hurá domů.

Datum akce: 
30. 5. 2011
Školní rok: 
2010/2011
PřílohaVelikost
Image icon 20110530_parlament_senat_praha100.jpg144.36 KB