Na koberečku u Městské policie Liberec

[img:3 align=float_rig­ht]Hned druhý den po úspěšně uspořádaném dni dětí, se osmáci vydali na krátkou exkurzi na Městskou Policii v Liberci (MP).
Bylo nám umožněno prohlídnout si jak funguje Městský Kamerový Systém (MKS), dozvěděli jsme se něco z historie MKS a jak se postupně z analogové formy přebudoval na digitální (kdo si vzpomene na hlavní rozdíl?).
Padlo i pár dotazů – např. jsme se dozvěděli, že v Liberci je 21 kamer; instalace jedné kamery vyjde na cca 400 tisíc korun; systém, který MP používá umí rozpoznávat obličeje nebo SPZ (ale je to drahé, takže se to nepoužívá), atd.
Kamery běží ve dne, v noci. Data jsou po nějakou dobu uchovávána a např. i díky kamerovému systému se podařilo dopadnout tzv. libereckého žháře.
A perlička závěrem: během povídání jsme na monitorech MP zahlédli několik svých spolužáků (především v oblasti Fugnerovy ulice).

.<>
[img:1][img:2]

Datum akce: 
2. 6. 2011
Školní rok: 
2010/2011