Svět poznání - fyzika

Dne 2.6.2011 se třída 6.B s paní učitelkou Píchovou zůčastnila interaktivního workshopu na téma Hračky , pořádaného v rámci projektu Science Gate /Brána k poznání/, H) který se odehrával v prostorách učeben libereckého science centra iQpark. Projekt nám umožnil také bezplatný vstup do centra.
Po příchodu se žáci rozdělili na 2 velké skupiny. :) Zatímco paní učitelka a lektor centra zůstali v laboratoři s 1. skupinou, druhá skupina byla schována za šoupacími dveřmi. :ghost:
Žáci obou velkých skupin se rozdělili do menších pracovních skupinek. Dostali pracovní listy a usedli na místa k pracovním stolům, kde byly připraveny pomůcky. Viděli, slyšeli, přečetli si, co mají dělat a dále již mohli pracovat samostatně.
:star: Hledali jaké fyzikální jevy se skrývají za fungováním běžných i méně známých hraček:
autíčka na různý pohon, provazochodec, „udrž“ ptáčka či vážku na špičce prstu, najdi rovnovážnou polohu, rampa, černé skřínky, elektrické obvody s nečekanými prvky, vznášedla . :star:
Hravý workshop byl plný fyziky. 

Datum akce: 
2. 6. 2011
Školní rok: 
2010/2011
PřílohaVelikost
Image icon 20110602_sciencegate_hracky.jpg137.23 KB