6. B - školní výlet s rodiči

> Školní web se už pomalu, ale jistě začíná plnit zprávičkami ze školních výletů. Jedna ale pořád chybí, a není to náhoda. 6.B skutečně na výlet jet neměla. S tím jsme se jako rodiče ale nehodlali smířit. Stačilo tedy málo a 8 dětí (víc nemělo zájem) s maminkama, tatínkama, babičkou a sourozenci vyrazilo na „školní výlet“.

Naše putování začalo na libereckém nádraží. Odtud jsme jeli vlakem do Žitavy a potom parním vláčkem na Oybin. Jízda starým vláčkem byla neuvěřitelně dobrodružná. Děti byly v šoku z nepohodlných" dřevěných lavic, proto raději trávily cestu venku. A vůbec jim nevadilo, že měly saze i za spodním prádlem.
Na Oybinu jsme obdivovali hrad, který nechal postavit Karel VI. Vydrželi bychom tam jistě déle, ale na nás už zase čekal parní vláček, kterým jsme jeli tentokrát do Jonsdorfu do Motýlího domu. To, co tam na nás čekalo, překvapilo asi všechny. Hejna motýlů poletovala kolem nás a občas na nás i přistáli. Zjistili jsme, jaká barva je nejvíc přitahuje a na čem si nejraději pochutnávají.
Celý den nám na cestu svítilo sluníčko, ale když jsme se pozdě odpoledne přiblížili k Liberci, začalo pršet. To nám ale dobrou náladu nezkazilo. Ba naopak – náš výlet se vydařil a měl všechno, co má správný výlet mít!
Závěrem bych chtěla poděkovat všem za účast. Doufám, že v příštím roce budou mít naše děti výlet jako všechny ostatní – a pokud ne, už teď vím, že nebude problém sehnat pár nadšenců!

.>
Marcela Filipi

Datum akce: 
4. 6. 2011
Školní rok: 
2010/2011
Záložky: