Liberecká muzejní noc 2011

V noci 4. června se již po sedmé otevřou dveře návštěvníkům Severočeského muzea, Oblastní galerie a science centra iQPark v Centru Babylon. Oblíbená muzejní noc nabízí zajímavé prohlídky pod rouškou tmy. 

V muzeu již tradičně můžete navštívit vyhlídku na věži a terase. Dalším lákadlem bude netradiční vystoupení skupiny Musica VIVA, která vám přiblíží zlatý věk císaře Rudolfa II. v českých zemích a rodu Redernů na Libereckém panství. Určitě se nezapomeňte zúčastnit zajímavých přednášek o pohlednicích z Liberce, o tom, jak se dolovaly rudy na Liberecku v 16. století nebo se přijďte podívat na historické svatební šaty. A pro ty, kteří mají rádi hudbu, si budou moci na „vlastní kůži“ vyzkoušet, jak v praxi fungují automatofony. Muzeum bude otevřeno od 19:00 do 24:00 hodin, vstup zdarma.

V 10:00 hodin začíná svou „noční“ výstavu Oblastní galerie v Liberci. Přijďte shlédnout stálé expozice a krátkodobé výstavy, celý den vás budou provázet samoobslužné workshopy na téma „Příběhy galerijních předmětů“, od 19:00 hodin si můžete vyslechnout zajímavý koncert na klavír a violoncelo a pro rodiny s dětmi připravila galerie od 21:00 hod. speciální stínové divadlo s indonéskými loutkami – Šťastný princ. Brány galerie se uzavřou o půlnoci. Všechny expozice jsou po celý den pro návštěvníky zdarma.

Pokud rádi experimentujete a zkoumáte, ve 20:00 hodin začíná noční program v iQParku v Centru Babylon. Můžete se těšit na elektrostatickou, ledovou a ohnivou science show, chemické a fyzikální pokusy, fakírovo lůžko, výrobu zmrzliny tekutým dusíkem, přeměnu rajčete na pinpogový míček, luminiscence, zábavnou hru pro děti „Hledání pokladu“ a mnoho dalšího. Přijďte si vyzkoušet své schopnosti, zábava potrvá do 24. hodiny.

Více informací naleznete na webových stránkách www.muzeumlb.cz, www.ogl.cz, www.iqpark.cz.

Datum akce: 
4. 6. 2011
Školní rok: 
2010/2011