Adaptační kurz 6. tříd – DEN ČTVRTÝ

Ráno se nám vstávalo zvesela, včerejší diskotéka se vydařila a nás na srdci hřála radost z perfektního večera bez dohadování a dorážení. Ráno nás na stole čekaly rohlíky, šunka, sýr, naše oblíbené müsli s mlékem. Po snídaní jsme se seznámili s klasifikačním řádem, a prožili film „Tanec modrých andělů“, který nás inspiroval k vyjádření našich pocitů pomocí barev. Vznikala podivuhodná plátna. Po těchto akcích nás čekala čočková polévka, guláš a houskové knedlíky. Bylo to výborné. V poobědové pauze jsme šli opět utrácet do místního krámku a opět jsme málem vykoupili obchod. Na odpoledne bylo naplánován sport, třídy se utkaly ve vybíjené, zvítězila 6.A, zápas byl férový a užilo se u něj hodně legrace. Po zápase si hrstka šesťáků dala ještě dvakrát vybíjenou, další se rozběhli na houpačky, jiní si vzali fotbalový míč a někteří ringo kroužky. Po sportovním odpoledni nás čekalo opékání buřtů, pan kuchař nám slíbil, že vše připraví, a opravdu na nás čekalo nasekané dříví, buřty, chleba, hořčice, dokonce zeleninový salát, s naším oblíbeným dresinkem ze zakysané smetany a česneku. Táborák se vydařil, kdo nechtěl buřta, mohl dostat čerstvě upečený koláč od naší bývalé paní ředitelky, která nás přijela navštívit spolu s panem zástupcem, paní sekretářkou a paní učitelkou Kvapilovou. Trampolína na místní zahradě byla stále obsazená, jiní hráli stolní tenis, další vybíjenou, další fotbálek a ostatní seděli a povídali si. Po vydařeném pozdním odpoledni jsme se uchýlili do tepla budovy a zahájili program tříd, každý pokoj měl za úkol připravit si buď scénku, písničku, nebo hru. Všechny pokoje se zúčastnily, a akce se zdařila, a protože jsme žadonili a žadonili, tak jsme dostali dárek v podobě hodiny a půl navíc a copak, že jsme to v této době dělali, no přece tančili ploužáááákýýýýý. :-D.
V jedenáct jsme hupsli do postýlek, zavřeli očka a dobrou noc :-).

Datum akce: 
19. 9. 2011 to 23. 9. 2011
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: