Adaptační kurz 6. tříd – DEN PRVNÍ

Ráno jsme se sešli u školy, naložili batožinu do auta pana školníka a vyrazili na nádraží, kde jsme nás čekala druhá půlka žáků šestých tříd. V půl deváté jsme vyjížděli vlakem z Liberce a za dvacet minut už jsme vystupovali na malilinkém nádražíčku v Oldřichově, cesta vlakem utekla rychle a my se rychle seznámili s pohyblivými opěrátky sedadel, která vyvozovala skřípavé zvuky, což nám umožnilo vyprodukovat koncert pro ostatní přísedící . Nepršelo, to nás potěšilo, a my se jako husy vydali po silnici směrem k ubytovně. Ještě, že tu mají tu cyklostezku zaradovali jsme se, když jsme se konečně mohli zase seskupit. Za deset minut jsme stáli před naší ubytovnou a hrnuli se dovnitř, nezapomenout se hlavně přezout :), a rozdělit si pokoje, vše proběhlo v klidu, ale pak se ukázalo, jak kdo doma pomáhá, povléknout si postel byl pro někoho nadlidský úkol. Ještě, že máme holky a paní učitelky, že ano, Járo, Petře, Lukáši M., :), někteří se nezalekli a zvládli to sami jako Lukáš K., Matěj, Pepo a Jirkové.
Po ubytování jsme se seznámili s pravidly kurzu, vstávání v půl osmé se nám nelíbilo a to už někteří v tuto dobu stojí u školy, takže paní učitelky nechápali. Po této půlhodince jsme si formou hry zopakovali vnitřní řád školy.
Náš první oběd, kolikpak dětiček odmítlo papat hrachovou polévku ala hrachový krém, a kdo si pak chodil přidávat i třikrát? ;-) Polévka byla výtečná, k druhému jsme měli vepřové na paprice a rýži.
Odpolední klid se moc klidu nepodobal, první den na novém místě je dost znát, každý musí každému sdělit co nejvíce zážitků. A jen kdyby u toho tak nemlátili těmi dveřmi.
Odpoledne jsme se učili relaxovat, nechali jsme se unášet meditační hudbou a odlétali do vzdálených krajin naší duše.
Po relaxaci trochu opakování z přírodovědy, kdopak odpoví na všechny otázky správně a vymaluje si krásnou jedničku :)?
Jediné, co nás trochu trápí je počasí. Po obědě se rozpršelo, a my i přesto vyrazili do přírody, přece nebudeme celý den zavření v budově.Asi naše rozhodnutí přesvědčilo počasí, a po odpoledním klidu přestalo pršet.
My se však vrátili do školních lavic, ještě jsme si zopakovali matematiku, přírodopis a trochu osobnostní výchovy. Po velmi dobré svačince, chléb se sýrovou pomazánkou, nás čekalo sportovní odpoledne.
Došli jsme na nedaleké hřiště a tam jsme hráli badminton, fotbálek, házenou, soutěžili jsme, a roztáčeli hulahop obruče.
Po vydařeném sportovním vyžití, jsme si k večeři dopřáli špagety a v sedm hodin už jsme seděli ve velké klubovně a hráli společenské hry, nejdříve se nám tam moc nechtělo, ale bavili jsme se opravdu skvěle.
Teď se ukládáme k spánku, a v deset bude večerka, první den za námi, dobrou noc :)

Vzkazy od žáků:

Pavlína: Máme se tu dobře, vaří tu skvěle, poznala jsem blíž kamarády a je super zábava.

Kristýna: Mám se tady moc dobře, je tady zábava, sblížila jsem víc se spolužačkou ze třídy, je s ní sranda. A kluci nejsou teď tak nudní:)

Simona: Líbí se mi tady.

Datum akce: 
19. 9. 2011 to 23. 9. 2011
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: