Adaptační kurz 6. tříd – DEN TŘETÍ

Dnes ráno musela brzy vstávat třída 6.B, měli seminář s organizací MAJÁK, a tak jako áčko, tak i oni se během dopoledne stmelovali v kolektiv, který si umí pomoci, nevysmívá se jedinci a snaží se brát spolužáka takový jaký je, protože nikdo nejsme dokonalý :). 6.A měla první hodinu na programu šikanu, a jak ji řešit. Vrátili jsme se ještě k tomu, jak se učit a říkali jsme si, co je potřeba mít k tomu, abychom se učili efektivně a to co se naučíme nám zůstalo v našich hlavách, nejdůležitější je vybrat si místo, kde je nám dobře a kde se cítíme pohodlně, kde nás neruší televize, hrající se sourozenci, kteří nás stále nenechávají v klidu, počítač, kde se můžeme plně věnovat tomu, co se potřebujeme naučit. Jak si rozvrhnout učivo, jak si stanovit přestávky. TICHO A KLID je asi nejdůležitější, shodli jsme se na tom, že by se pak mohli naše výsledky zlepšit. Na třídnických hodinách si pak poradíme další „fígle“, jak pracovat a učit se :). V hodině osobnostní výchovy jsme se pozitivně hodnotili, ale dokázali jsme si vytknout i nedostatky, které jsme se rozhodli řešit.
A zapomněli jsme napsat o snídani, co bylo dobrého, opět müsli tentokrát s jogurtem, a plátkový sýr s rohlíkem :). K obědu jsme měli rýži a masovou směs se zeleninou. Hned po obědě polovina dětí vyrazila ven, zaskákali si na trampolíně, zahráli fotbálek nebo jen tak seděli venku a povídali si. Po poobědové pauze jsme vyrazili do přírody na Oldřichovskou naučnou stezku. Zpočátku jsme trochu bloudili, ale našli orientační tabuli a věděli, že máme vyhráno, a pak jsme soutěžili. Docela nám to šlo, a hodně jsme se dozvěděli i nového. Cesta na sedlo byla náročná, ozvalo se několik dětí, jestli to bude ještě nahoru, dozvěděli se sice pozitivní odpověď, ale pro ně zrovna ne moc příjemnou, vyfotili jsme se před orientační tabulí, vyrazili opět nahoru, u tabulí na stezce, jsme plnili úkoly a dostávali bonbony a zase nahoru, a zase nahoru, fotka s Gorilou, a zase nahoru a dolů, a nahoru, a dolů, a konečně jsme se dostali na Skalní hrad, kde paní učitelky vytáhly z batohů celý chleba, 40 rohlíků a kbelík vajíčkové pomazánky, ty jsou ale hodné :). Každý si namazal rohlík a chleba, někdo i třikrát, a než byste napočítali do dvaceti, tak vše zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku, to byl ale hlad :). Pak jsme po třídách vystoupali na Skalní hrad, byl tam nádherný rozhled a po zdolání hrádku jsme se rozběhli směrem na Oldřichov, po vydatné svačině plni energie jsme zastavili na paloučku a tam jsme každý obdrželi kelímek a v něm jsme vytvářeli vůně lesa, nosili paním učitelkám a ty čichali, byli nadšené, člověk by nevěřil jakými druhy vůní může vonět les, a žáci se o tom přesvědčili také, pak jsme obdrželi paletky a vytvářeli pestrobarevné obrazce ze všeho co les dává. A vydali se z kopečka domů. Cesta ubíhala rychle, my plnili ještě další úkoly, a s malým zpožděním jsme se vrátili na večeři, ke které byly palačinky s průměrem 30 centimetrů, s tvarohem nebo meruňkovou marmeládou, mňamka. Potom rychle osprchovat, nalíčit se upravit a šup na diskotéku, to si nemůžeme nechat ujít, konečně si zatancujeme s klukama, volaly holky a kluci si zase zatancují s holkama ;-). Na roztancování jsme si dali několik rychlých písniček, a potom se volalo ABBA, ABBA, tak jsme dali největší hitovky této skupiny a tancovali tance osmdesátých let, bomba. Opravdu jsem si to užívali. Po rychlých písničkách jsme prosili o ploužáky. A … sami byste se divili …, čemu? My jsme tancovali přes dvě hodiny na pomalé písničky, a nepoznali byste, kdo je z áčka a kdo z béčka, po každé písničce nastalo škatulata hejbejte se, výměna partnerů a tanec, a to tancovali všichni :-D, OPRAVDU, parket byl plný :). Protože byla zábava výborná, prodloužili jsme večerku a spát se šlo v půl jedenácté a byli jsme pochváleni, protože jsme se za půl hodiny stačili osprchovat a po půl jedenácté byl v celé budově klid.
Necháme si něco hezkého zdát a zítra si dáme k večeři vlastnoručně opečené buřtíky :).

Datum akce: 
19. 9. 2011 to 23. 9. 2011
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: