Adaptační kurz 6. tříd DEN DRUHÝ

Adaptační kurz 6. tříd – DEN DRUHÝ

Ráno už jsme byli všichni brzo vzhůru, takže když nás paní učitelky šly budit, už jsme je vítali s úsměvem. Třída 6.A vstávala v sedm hodin, protože měla od osmi naplánovaný seminář se střediskem MAJÁK, který formou her dětem ukazoval, jaké jsou vztahy u nich ve třídě. Bylo zvláštní, kolik se odkrylo věcí, a co vše si žáci uvědomili. Třída 6.B se vzdělávala v osobnostní výchově a zamýšlela se nad tím, jestli se umí učit :).
Po náročném dopoledni nás čekal nenáročný oběd, krupicová polévka, smažený květák s bramborem a tatarkou.
Odpolední klid si ještě neumíme tak plně vychutnat, stále se pouštíme do šarvátek se spolužáky, ale pracujeme na tom :).
Po odpoledním klidu měla 6.A terénní průzkum v rámci zeměpisu, pracovali s mapami, ale taky se dost dřepovalo, protože někteří neumí mluvit slušně. Potom se pustila do tajů matematiky, a třetí hodinu zjišťovala, zda se umí učit. Třída 6.B si zopakovala přírodovědu z páté třídy, a objevily se tam i jedničky, potom se v rámci zeměpisu vzdělávali v terénu a třetí hodinu se zabývali slovem šikana, a říkali si, co to znamená a jak se to může řešit.
Mezi hodinami na nás čekal výborný vanilkový pudink s piškoty a s grankem, nechápali jsme, že ho někteří odmítli jíst, ale našli se jedlíci, kteří druhou porcí nepohrdli.
K večeři bylo výtečné kuřátko, s salátem z rajčat, okurek a papriky, zalitých super zálivkou ze zakysané smetany s česnekem. Mňam.
Projevili jsme zájem se po večeři jít proběhnout do zahrady, zaskákat si na trampolíně a užít si čerstvého vzduchu. Zahráli jsme si fotbálek a užívali pohybu.
Po tomto ozdravném pobytu venku jsme usedli do křesel a dívali si na námi zvolený film. Během filmu jsme dostali ještě hlad a tak jsme v jídelně dojedli zbylý salát a poslední kuřecí stehna a dokonce jsme chlebem vytřeli celý pekáč, to jsme si pochutnali. Po filmu jsme se připravovali do hajan a v deset hodin jsme už leželi v postelích a povídali si o dnešním dnu a těšili se na zítřejší odpolední výlet.

.<>

Datum akce: 
19. 9. 2011 to 23. 9. 2011
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: