A pak že nerostou

A pak že nerostou houby…, o tom se přesvědčili žáci 6.B, když se vydali ve středu 5.10.2011 na výstavu hub do kavárny v knihkupectví FRYČ. Byli jedni z prvních, kdo mohli obdivovat velké množství nejrozmanitějších druhů hub, které nalezli liberečtí mykologové. Pečlivě naaranžované v bedýnkách na mechu a trávě a s dokonalými popisky se skvěly jedlé, nejedlé i jedovaté druhy hub a říkaly si o to, aby nad nimi člověk žasl. Určitě většina žáků poprvé viděla nejjedovatější houby naší přírody. Sliny na jazyku se zase sbíhaly při pohledu na hříbky, kozáky, lišky a další chutné houby. A pro děti připravilo knihkupectví ještě překvapení – soutěž v poznávání hub. Kdo pečlivě sledoval vystavené houby, neměl problém určit pět hub bez popisek, zapsat je na lístek s kontaktem a teď se může těšit, že bude vylosován a obdrží knižní dárek. Nejdůležitější ale je, že děti viděly skutečné houby, o kterých se budou za nedlouho učit v přírodopise.

Datum akce: 
5. 10. 2011
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: