2. místo ve First LEGO League

[img:1 align=float_rig­ht]V sobotu 5. listopadu se tým naší školy pod názvem B.R.A.I.N Team velmi úspěšně zúčastnil v Praze regionálního kola mezinárodně uznávané soutěže First LEGO League (FLL). Soutěž vznikla v roce 1998 v USA, pořádá se po celém světě a skládá se celkem ze čtyř dílčích částí, kterými jsou: Týmová spolupráce, Výzkumný úkol, Robot Game a Design robota (bližší popis níže). Náš tým si zaslouženě vybojoval díky třem druhým místům v dílčích soutěžích celkové 2. místo. Porazil jej pouze tým „Baráčníci“ z Hradce Králové. Po loňském 3. místě je to tedy další výrazný úspěch a všem členům tohoto týmu upřímně gratulujeme.
B.R.A.I.N. Team:
Filip Broschinski, Jáchym Kvasnička a Denis Herman (všichni 7.B), Nikol Hillová a Jára Cverčko (oba 8.A), Terka Mariašová a Adéla Mašková (obě 8.B), Honza Broschinski (9.A) a Filip Hamalčík (9.B).

[img:2 align=float_right]
Popis soutěží:
***
1. část – Týmová spolupráce (bez umístění na medailových pozicích)
Tato část soutěže má ukázat, jak týmově dokáží děti pracovat. Letošní úkol spočíval v tom, že dva členové týmu si prohlédli obrázky, zapamatovali si je, popsali je ostatním, a ti je poté měli nakreslit.
2. část – Výzkumný úkol (2. místo)
V rámci výzkumu tým navštívil kozí farmu v Pěnčíně. Získané znalosti pak uplatnil ve vlastní prezentaci, kterou stejně jako loni pojal velmi kreativně. Zinscenoval otázku v soutěži „Zázraky přírody“, kde známé osobnosti Halina Pawlowská, Geňa a Ozzák odpovídaly na otázku ohledně uskladnění sýra. Jednotlivé odpovědi – uložení v plátýnku, zmrazení dusíkem i uložení ve vakuu – pak tým úspěšně demonstroval. Vítězové i poražení v soutěži „Zázraky přírody“, stejně jako i porota, ochutnali na závěr výrobky z Pěnčínské kozí farmy: kozí sýr – přírodní, s pažitkou, uzený, kozí tvaroh, kozí mléko a ovčí jogurt.
3. část – ROBOT GAME (2. místo)
Cílem této části soutěže bylo zkonstruovat a naprogramovat robota tak, aby plnil na herním plánu jednotlivé zadané mise, které byly obodovány. Po základní části bodový zisk týmu stačil na třetí místo a tím i účast v semifinále, kde se v přímém souboji utkal s týmem „Plecháči“ z Plzně. Vítězství v semifinále bylo naprosto šokující a otevřelo B.R.A.I.N Teamu cestu do finále, v němž však ale zaslouženě zvítězil tým z Hradce Králové.
4. část – Design a konstrukce robota (2. místo)
Funkční konstrukce a vhodně nastavené programy jsou samozřejmě nutné pro úspěch v ROBOT GAME. V této části porota důkladně prozkoumala konstrukci robota i funkčnost nástavců a členové týmu ji museli předvést a obhájit. V rámci designu porota hodnotila samotné programy – jejich účelnost, přehlednost, použití jednotlivých senzorů.

.<>

.<>

Datum akce: 
5. 11. 2011
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: