Dějepisný den 9.tříd

V pondělí 12.12. měli žáci 9.tříd netradiční vyučování. Jejich cesta ráno nesměřovala do školy, ale ke kinu Lípa, kde pro nás promítali od 8:30 dokumentární film Nickyho rodina. Film vypráví příběh Nicholase Wintona, který zachránil 669 českých a slovenských dětí před 2.světovou válkou. Tyto děti by čekala s největší pravděpodobností smrt, pokud by zůstaly v Československu. Dnes již 102letý sir Nicholas Winton o svém činu dlouhá léta nikomu nic neřekl, dokonce ani své manželce. Film se setkal u žáků s úspěchem. Některým i ukápla slza nad tímto dojemným příběhem.
Poté jsme se s žáky vrátily do školy, kde byl připraven další program, tentokrát na téma exilu v dobách komunismu. Nejprve žáci shlédli krátký dokument s názvem Dráty, které zabíjely. Poté následovala beseda s historičkou Mgr. Kateřinou Lozoviukovou Ph.D, která přijala naše pozvání a přišla se k nám do školy podělit o své badatelské poznatky. Žáci měli možnost klást různé dotazy nejen na téma komunismu v Československu. Plni dojmů a historických údajů se žáci přesunuli na poslední vyučovací hodinu podle rozvrhu.

Datum akce: 
12. 12. 2011
Školní rok: 
2011/2012