Středoevropské finále soutěže First LEGO League

V sobotu 14.ledna se „roboťáci“ vydali do německého Cottbusu, aby zde sledovali finále mezinárodní soutěže First LEGO League (FLL) za účasti 24 týmů z Německa, Rakouska, Polska, Švýcarska, Maďarska, Bulharska, Slovenska a České republiky. Cesta našeho týmu byla ukončena už v regionálním českém finále, kde se umístil na krásném, leč nepostupovém, 2. místě. I tak jsme ale měli možnost fandit zástupci České republiky – týmu CO2 z Gymnázia Jeseník. Pozorně jsme sledovali celou soutěž Robot Game, ve které Jeseník skončil na velmi pěkném 4. místě. Dále jsme shlédli tři nejúspěšnější prezentace výzkumných úkolů, které týmy musely předvést v anglickém jazyce. Za doprovodu bubnů byl nakonec vyhlášen šampión FLL pro Střední Evropu, německý tým „Epunkt e.“, který se v dubnu zúčastní světového festivalu FLL v St. Luis (Missouri, USA).

Datum akce: 
14. 1. 2012
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: