Lyžařský výcvik - den první

Konečně je to tady, den D, kdy sedmé ročníky vyrazily na lyžařský výcvik. Z původně přihlášených 38 žáků nakonec odjelo jen 32. Už cesta do penzionu byla zážitkem, jelikož autobus nemohl kvůli závějím dojet na poprvé až k penzionu a tak jsme podnikli okružní jízdu do Josefova Dolu. A k tomu se přidal led na silnici. Ale řidič, pan Šimon, vše zvládl a vyložil nás přímo před penzionem Alberto v Hraběticích. Nejdříve jsme se ubytovali ve stylovém horském penzionu, poté se posilnili kvalitní gulášovou polévkou a ihned vyrazili na svahy zalitými sluncem. Sjezdaře čekalo rozdělení do družstev, testovací jízdy na vleku (téměř všichni zvládli) a následně výcvik. Trénovali plužení, jízdu v dlouhém oblouku, jízdu v hadu, za vodičem a jízdu bez holí. Velkou výhodou sjezdařů je, že si mohou výzbroj nechávat uschovanou u vleku.
Běžkaři si vyběhli ke Kapličce po svých, tady se seznámili s pravidly pohybu na běžkařských tratích, učili se nasazovat lyže a hůlky a především jak zvládat pády a opětovně vstávat. Vyzkoušeli si základní lyžařský postoj, obraty na místě, výstupy do kopce a poté vyrazili do stopy, aby se naučili sjíždět svah, jednostranný a oboustranný pluh, pohotovostní a odpočinkový sjezd. Z kopce se vcelku každý bez problémů rozjel, horší však bylo brždění, jak je vidět na fotografiích. K nácviku stoupání do mírného svahu využili běžkaři projížďku ke Královce. Vynaložené úsilí se jim vrátilo při pohodovém sjezdu nazpět, kdy si mohli vyzkoušet „vajíčko“. A na závěr dne se ještě běžkaři vydali za sjezdaři na Severák, vyšlápli si sjezdovku a s nácvikem dřepů za jízdy se rozloučili s prvním dnem ve stopě.
Po chutné večeři (vepřové na paprice s knedlíkem) byli žáci seznámeni s denním řádem lyžařského kurzu a pravidly chování. Poté následovala videoprojekce a přednáška o mazání lyží a snowboardů. A už se všichni těší do postelí. Věříme, že ráno nás opět bude čekat slunečný den.

Datum akce: 
5. 3. 2012
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: