Lyžařský výcvik - den druhý

Ač i dnes žákům 7.tříd svítilo na lyžařském výcviku sluníčko, lyžování nebylo vůbec lehké. Sníh je přemrzlý, starý, na sjezdovce zledovatělé plotny a v poledne navíc sníh těžkne. Přesto žáci zvládli i druhý výcvikový den se ctí. U většiny jsou vidět lyžařské pokroky. Sjezdaři „bojovali“ nejen s terénními nerovnostmi a jízdou bez hůlek, ale i s jízdou na vleku lomeňáku. Trénovali krátké oblouky, soutěžili v odšlapování a bruslení. Běžkaři cvičili rovnováhu na jedné lyži, přenášení váhy, jízdu ve stopě i mimo ni a konečně se dostali k nácviku střídavého běhu dvoudobého. Chtěli podniknout malý výlet na josefodolskou přehradu, ale ledovatá stopa jim to překazila. Pády vypadaly nebezpečně, proto se běžkaři vrátili do Hrabětic. Bohužel jsme přišli o jednu hůlku. Náplastí na četné modřiny byly výborné borůvkové knedlíky k večeři. Pak už následovala přednáška o historii lyžování a zimních olympijských hrách. Prostřednictvím videoprojekce mohli žáci porovnat úroveň lyžování před 80 lety a dnes. Večer byl zakončen hrou Riskuj.

Datum akce: 
6. 3. 2012
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: