Lyžařský výcvik - den třetí

Patrně poslední slunečný den prožili sedmáci v Jizerských horách. Předpověď na další dny již není příznivá, ale snad bude padat sníh a tak si konečně běžkaři užijí lepší stopu. Dnes se opět smýkali na ledovatém povrchu. Sjezdaři pilovali různé druhy oblouků v upraveném i neupraveném terénu, vyzkoušeli různé druhy vleků a sjížděli svahy ve vajíčku. Vše zvládli na výbornou. Běžkaři dopoledne nacvičovali soupažný běh jednodobý a různé způsoby běhu do svahu. Rozehřáli se ruskou babou a pak vyrazili na rozhlednu Slovanka, odkud měli Liberec s Ještědem jako na dlani a na opačné straně se mohli kochat pohledem na Krkonoše. Po chutném obědě (sekaná v bramboráku)a poledním klidu čekal běžkaře náročný výcvik – technika bruslení. Ne každý měl vhodné lyže či obuv a vázání, ale o bruslení se pokoušeli všichni. A zvládli vybruslit až na Královku. Za odměnu je čekal dlouhý sjezd až do Hrabětic. Sotva dorazili na chatu, dostavil se pan Havel, člen horské služby, který pro žáky připravil přednášku s fotoprojekcí. Dozvěděli jsme se, kde jsou v Jizerských horách služebny, jakou techniku používají záchranáři, jakou poskytují pomoc, na jaká čísla volat v případě nouze a jak se chovat v lavině. Po večeři si děti mohly zvolit buď sportovní vyžití v podobě turnaje ve stolním tenisu nebo relaxaci u filmového představení.

Datum akce: 
7. 3. 2012
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: