Lyžařský výcvik - den čtvrtý

Ač změna počasí byla všemi očekávána, takový obrat nečekal nikdo. Včera slunečná obloha, dnes nízké mraky a celodenní sněžení. Na sjezdovce 10 čísel nového sněhu, stopy pro běžkaře zcela ztraceny. Přesto se sedmáci vydali plnit úkoly dalšího dne lyžařského výcviku. Běžkaři se dopoledne vydali pokořit josefodolskou přehradu, tentokrát se to povedlo bez pádů a modřin. Dokonce jim zbyl i čas vystoupat k Prezidentské chatě. Po dalším chutném obědě (rajská omáčka) a vydatném poledním klidu uspořádali běžkaři závod v klasické technice na 1000 metrů. V těžkých podmínkách naprostá většina dětí bojovala statečně. Závodníci předvedli, co se za 4 dny kurzu naučili. Po závodě se běžkaři vydali na výlet do Bedřichova, aby si prohlédli památník Expedice Peru. Průjezd lesem v terénních podmínkách byl velkým zážitkem. Při zpáteční cestě však ztratili běžkaři stopu a brodili se volným terénem. Ve zhoršených povětrnostních podmínkách si tak připadali jak Hanč s Vrbatou. Na chatu se ale dostali všichni. Sjezdaři od rána pilně brousili svahy a trénovali na závěrečné poměřování sil – závody ve sjezdu a slalomu. Odpoledne dolaďovali formu jízdou ve „snowparku“ na terénních nerovnostech a hlubokém sněhu …. zítra se vše ukáže!
Po večeři (kuře na pomerančích) proběhl v jídelně závěrečný společenský večer. Nejdříve děti hrály různé hry, které si samy připravily a řídily a později následoval karneval v maskách. Tanečním rejem a vyhlášením nejlepších masek skončil poslední večer v krásném prostředí penzionu Alberto. V pátek dopoledne čekají sjezdaře závody na Severáku a běžkaři si užijí hry na sněhu. Tím skončí lyžařský výcvik 2012. Nashledanou zase někdy na bílém svahu či ve stopě.

Datum akce: 
8. 3. 2012
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: