Tradice a svátky ve Francii

První dubnový den bohužel připadl na neděli, a tak si francouzštináři nemohli „aprílování neboli poisson d´avril!“ naplno užít. Přesto jsme si tento svátek a tradice s ním spojené připomněli. V tento den nejen děti, ale i dospělí vystřihnou rybu (poisson) z papíru a připevní ji někomu na záda. Cílem je připevnit ji tak, aby o ni dotyčný neměl tušení. Při prozrazení žertu se zvolá: „Poisson d´avril!"
Více jsme se tedy v hodinách francouzštiny zabývali Velikonocemi (Pâque). Povídali jsme si o lidových zvycích, které jsou ve Francii jiné než u nás. Sedmáci si při vybarvování dílků obrázku zopakovali francouzské názvy barev. Puzzle si pak vystřihli a vytvořili z nich velikonoční obrázek. Poté si ještě velikonoční slovní zásobu procvičili v online hrách. Na deváťáky čekal i videokvíz, kde na základě videoukázky odpovídali na otázky spojené s oslavou Velikonoc ve Francii. A na závěr můžeme popřát: „Joyeuses Pâques!“ neboli „Veselé Velikonoce!“

Datum akce: 
3. 4. 2012
Školní rok: 
2011/2012
Záložky: