1.B - Po stopách sv. Zdislavy

...... se 26. května vydaly děti společně s rodiči a s paní učitelkou. Sluníčko krásně svítilo, a tak nám náladu nemohl zkazit ani přeplněný vlak.
Cesta od vlaku na zámek Lemberk nám rychle utekla. Tady jsme nejdřív vylezli na věž, abychom se pokochali krásou okolní krajiny. Ještěd jsme poznali všichni. Ralsko jen někteří, ale s ostatními kopci nám musela pomoct paní Modrá.
Po prohlídce zámku nám pan Škoda vyjednal vstup do zámeckých zahrad, kam se zatím nesmí, protože se opravují. My jsme ale mohli. Dokonce jsme si i opekli buřty. A zatím co si rodiče povídali, děti si hrály.
Na zpáteční cestě jsme se všichni napili z pramene sv. Zdislavy a pak už hurá na vlak a domů. Byl to pěkně strávený den.

26. 5. 2012
2011/2012