Ekoseminář 4.B na Hubertce

Dva dny strávily děti ze 4.B v Jizerských horách na chatě Hubertka.

Během pobytu si udělaly hezký výlet po okolí, naučily se leccos o přírodě a snažily se nevidět krásné hřiby všude okolo. Na přednášce se mj. dozvěděly jak správně třídit odpad a jak vypadá pet lahev v různých fázích recyklace. Večer si ještě stihly skočit country taneček a zahrát divadlo, které si  samy natrénovaly.

Pan Zeman z ekosdružení Armillaria poutavě vyprávěl o životě zvířat v lese, pojmenoval po cestě kdejakou kytičku a vyprávěl o přítomých horninách - kdo by hledal v Jizerkách pazourek? :-) Společně jsme zhlédli obrázky,co vše se dá najít při čištění ptačích budek. Trocha práce a her na konec, a pak už  hurá na vlak a domů.

Všichni jsme si to moc užili a přinesli domů menší či větší množství hříbků, které jsme cestou na vlak prostě nemohli v lese nechat!

23. 9. 2014 to 24. 9. 2014