Tajemství zlatých prstenů, aneb Nová dobrodružství Asterixe a Obelixe

Tak jako každý rok, strávilo téměř 50 dětí z prvního stupně naší školy celých osm dní na letním pobytovém táboře. Letos jsme se vypravili o více než 2000 let zpátky v čase, do Galské vesnice, kde žili Asterix a Obelix. Tam jsme se dozvěděli, jak pomocí kouzelných prstenů sjednotit znesvářené galské kmeny, a tak porazit římskou armádu, které velel sám Gaius Julis Caesar. Najít prsteny nebylo vůbec jednoduché, protože byly ukryty ve všech koutech Evropy. Tak jsme nejdříve zavítali do Řecka na Olympiádu. Následně do Říma, kde v koloseu probíhaly gladiátorské hry. A také na Krétu, tam byl v bludišti ukryt bájný Minotaurus. Dokonce i do Egypta, aby jsme z pyramidy vysvobodili mumii. Zkrátka na táboře si vždy užijeme opravdu velká množství dobrodružství, spoustu legrace a hlavně zábavu s kamarády.

Tábor byl realizován za přispění finanční dotace Libereckého kraje. Díky dotaci bylo možno částečně uhradit ubytování v penzionu, zlepšit materiální vybavení tábora (pomůcky na výtvarné dílny a sport, dárky pro děti…) a uskutečnit výlet do Muzea výroby hraček v Jiřetíně pod Bukovou.
Už teď se těšíme na příští prázdninové dobrodružství.

22. 7. 2017 to 2. 8. 2017