Návštěva divadla

Nejsme žádní kulturní barbaři, a tak i letos pokračujeme s divadelním kroužkem, díky němuž jsme navštívili raritu města Liberce − Divadlo F. X. Šaldy.V úterý 7. 11. bylo pro žáky 8. a 9. tříd připraveno představení Tajuplný ostrov.  Že je Vám tento název známý? Aby ne, jde totiž o slavnou verneovku, ve které nechybí cesta balónem, ztroskotání, objevování neznámého ostrova, setkání s tajemným cizincem a především spousta zábavy.  I když dnešní filmy a počítače nabízejí efekty, o jakých se ani Verneovi nesnilo, divadlo nám nabídlo hravost a fantazii, jakou u moderních technologií najít nemůžeme. Návštěva divadla se nesla v elegantním duchu, pánové se proměnili v uhlazené džentlmeny a dívky v půvabné dámy. Za sebe a své kolegyně můžu říci jediné, všichni jsme si to moc užili a už se těšíme na další společný kulturní zážitek.

Za divadelní kroužek Mgr. Veronika Černá

7. 11. 2017