MUZEUM PO TMĚ

Nebojíme se výzev, a tak jsme se dne 13. prosince s vybranými  žáky 2. stupně vydali do libereckého muzea. Že na tom není nic divného?  Nebylo by, kdyby se celá akce nekonala po tmě.  A tak jsme využili této jedinečné a poslední příležitosti, než bude muzeum uzavřeno na celé dva roky. Vyzbrojeni baterkami a čelovkami jsme se pustili do objevování skrytých zákoutí jedné z nejkrásnějších libereckých budov. Po budově nás provedly Iva Krupauerová a Alena Černá, které si pro nás připravily zajímavé informace o místním muzeu i významné rodině Liebiegů, která se tolik zasloužila o rozkvět Liberce. Jako VIP skupina jsme se dostali i do míst, která jsou běžným návštěvníkům nepřístupna. Ze střechy muzea se nám naskytl neobyčejný pohled na Liberec. Celou atmosféru podtrhl poletující sníh, který se začal spouštět z nebe. Žáci byli tak nadšeni, že se ptali, kdy zase společně podnikneme něco podobného. A já? Já už přemýšlím nad tím, která další kulturní místa navštívíme příště.

Tak brzy na viděnou, třeba v místní galerii.

Mgr. Veronika Černá

13. 12. 2017