Lyžařský výcvik - den první

Letošní lyžařský kurz 7. tříd se koná v zimním středisku Harrachov v termínu 2. - 6. ledna 2018. V samém centru města na žáky čekal komfortní penzion Sunski s nadstandartním vybavením. Po  obědě se žáci rozdělili do dvou skupin na sjezdaře a běžkaře. Sjezdaři pod vedením instruktorů Mgr. Kněbortové a Mgr. Makovínyho vyrazili na nedalekou sjezdovku Zákoutí, kde proběhlo rozřazení do jednotlivých výkonnostních skupin. I přes náročné sněhové podmínky byly po třech hodinách výcviku patrné pokroky u začínajících lyžařů. Zkušenější lyžaři zvládli i 20 jízd.

Družstvo běžkařů pod vedením instruktora Ing. Kosa prozkoumalo běžkařské tratě v okolí stadionu. Za souvislého sněžení žáci cvičili bezpečný pohyb na běžkařských tratích, způsoby stoupání do svahu a jeho sjíždění, nácvik rovnováhy, správného držení těla. Jelikož většina žáků stála na lyžích poprvé v životě, pádů bylo přehršle. A tak nejdůležitějsím byl nácvik bezpečněho padání a opětovného zvedání smiley.

Po chutné večeři proběhla přednáška o bezpečném chování na sjezdových a běžkařských tratí (desatero FIS), o výstroji a výzbroji, o údržbě a mazání lyží.

2. 1. 2018