Lyžařský výcvik - den druhý

Také druhý den lyžařského výcviku nebylo v bílé stopě a na svazích lehko. Celé dopoledne hustě sněžilo, foukal vítr a vrcholky hor halila mlha. Nadějně vypadající odpoledne se po chvilce změnilo v nepříjemný déšť a mrznoucí sníh. A tak i dnes se běžeckému družstvu nedařilo kvalitně namazat. Přesto se dopoledne vydali na projížďku v náročném terénu Čertovy hory, razili si cestu hlubokým sněhem a kochali se krásami zimní přírody. Odpoledne pak dál cvičili udržování rovnováhy na lyžích a střídavý běh dvoudobý. Po úpravě terénu rolbou si zdatnější běžkaři vyzkoušeli bruslení.
Sjezdařská skupina pod vedením pana Makovínyho obdržela třídenní permanentky na čyřsedačku ve skiareálu Černá hora a Rýžoviště. Výuku i výjezd na vleku ztěžovaly silné poryvy větru a husté sněžení. Skupina paní Kněbortové trénovala základní sjezdařské dovednosti – pluh, jízdu v hlubokém sněhu a jízdu bez holí. Již všichni sjezdaři včetně začátečníků vyjedou na pomě bez pádu a dle svých možností sjedou dolů.
Večer byl tentokrát věnován historii lyžování a dalších zimních sportů. Nově získané vědomosti si pak žáci prověřili ve hře Riskuj, za kterou všechna soutěžící družstva byla odměněna sladkostmi.

3. 1. 2018