Lyžařský výcvik - den třetí

Třetí den lyžařského výcviku začal střídáním deště a sněžení, což kazilo úsměv ve tvářích instruktorů. Nicméně po deváté hodině se počasí umoudřilo a srážky ustaly. Všichni žáci tak mohli vyrazit na svah nebo do stopy.
Běžkaři si nejdříve připomněli techniku sjezdu upraveného svahu a pak se věnovali procvičování střídavého dvoudobého běhu. K dispozici měli perfektně prořízlou stopu na místním stadionu. Škoda jen, že na aktuální sněhové podmínky je těžké namazat lyže, což znemožňovalo dobrý odraz. Běžkaři se vydali také prozkoumat další běžecké okruhy Harrachova.
I třetí den se sjezdaři vydali na největší svah Harrachova, kde nás čekali opět velice nepříznivé podmínky, vítr, sníh, déšť, mlha. I přes toto nepříznivé počasí si všichni sjezdaři užili výcvikové bloky a zlepšili svoje lyžařské dovednosti.  Všichni úspěšně sjedou náročná terén a každou jízdou zdokonalují lyžařskou techniku.
Večer žáky navštívil člen horské služby. Více než hodinová přednáška na témata historie horské služby, její vybavení, pomoc při zranění, skialpinismus, nebezpečí na horách po celý rok a názorná ukázka pomůcek horské služby.
Večer byl zakončen hrou Videostop sestavenou z filmů se zimní tématikou o cenné odměny.

4. 1. 2018