Lyžařský výcvik - den čtvrtý

A je tu čtvrtý den lyžařského výcviku sedmáků. S napětím jsme u snídaně vzhlíželi k obloze, neboť předpověď počasí nebyla příznivá. Ale štěstí nám alespoň dopoledne přálo. Běžkaři si konečně vyrazili na lanovku, aby se vyvezli na Čerťák a mohli si projet hřebenovku na Ručičky a odtud se svést dlouhým sjezdem zpět do Harrachova. I přes zataženou oblohu si žáci užívali krásné pohledy na zasněženou krajinu. Na Ručičkách si připomněli nešťastné osudy Hanče a Vrbaty. A pak už následoval sjezd, na který se všichni těšili. Leč v náročných sněhových podmínkách byla prověřena základní dovednost běžkaře, umění zastavit. A ne vždy se našim běžkařům dařilo. Pádů bylo nespočet a naražené koleno nás dokonce donutilo sundat lyže a dojít poslední kilometr pešky. Naštěstí jsme chytli na Rýžovišti skibus a v pohodě dojeli k penzionu.
Druhé družstvo se ráno poprvé vydalo na velkou sjezdovku. Všichni přes počáteční strach a obavy velký svah úspěšně zdolali a krásně využili své natrénované lyžařské dovednosti z předchozích dnů. Jak jsme se dnes přesvědčili, kompletní družstvo sjezdařů je připraveno úspěšně zdolat většinu kopců našich hor a na každém je vidět obrovský lyžařský posun.
Odpolední výcvik byl bohužel narušen dešťovými přeháňkami, takže na svah se odvážilo jen družstvo nejlepších sjezdařů, aby využilo zakoupené permanentky. Ostatní žáci si užili improvizovaného kina v penzionu a shlédli film Ledové království.
Poslední večer lyžařského výcviku byl věnován zábavě. Žáci si měli vymyslet rýmované verše na 8 předem zadaných slov. Všechny básně byly dokonalé, často vtipné. Pak už následovaly soutěže, které připravily jednotlivé pokoje. Večer byl zakončen diskotékou.

5. 1. 2018