Divadelní klub

I v březnu se žáci osmých a devátých ročníků dočkali a nenechali si ujít divadelní představení v místním divadle. A nebylo to jen tak obyčejné představení, šlo o komedii, která získala cenu Komedie roku 2015. Přesvědčili jsme se, že cena byla oprávněná, jelikož jak žáci, tak učitelé při některých scénách brečeli smíchy. Tato komedie nás měla přesvědčit o tom, že oženit se s ženou je přece hrozný risk. Autorem není nikdo jiný než slavný Molièr s jehož hrou se na jeviště Šaldova divadla vrátila veršovaná komedie, která vypráví o stárnoucím panu Arnolfovi, který se odmítá stát  podváděným manželem. Přesto však touží po sňatku. Má však podmínku, svou ženu si chce vychovat sám a to důsledně. My ovšem víme, že život se řídit nedá (tím méně ženy), a tak všechno dopadne docela jinak… Tak v dubnu zase na viděnou u dalšího představení.

Za divadelní kroužek Mgr. Veronika Černá

15. 3. 2018