Robosoutěž 2018

Dva tříčlenné týmy naší školy se v Praze zúčastnily robotické soutěže, pořádané Elektrotechnickou fakultou ČVUT. A na to, že se této soutěže účastnily úplně poprvé si ve velké konkurenci nevedly opravdu špatně. Cílem bylo sestavit a naprogramovat robota tak, aby samostatně bez jakékoliv další pomoci projel co nejrychleji bludiště sestavené z různých barevných čtverců. Za výbornými programy našich týmů tentokrát ale trochu pokuhávala konstrukce robotů. Pro oba týmy se tak na trati staly osudnými právě fyzické překážky, na které jejich roboti nebyli připraveni. Tým HYPE.PRO, sestavený z žáků šestých a sedmých tříd zůstal tak bohužel před branami 2. kola. Velkou radost nám pak udělal tým Dardové (žáci 4.B), kterému se do 2. kola podařilo projít a obsadit nakonec dělené 17. místo. V konkurenci 52 týmů, v soutěži určené žákům 2. stupně ZŠ či odpovídajícím třídám víceletých gymnázií, je to pro naše čtvrťáčky bezesporu obrovský úspěch. Oběma týmům k jejich výkonům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

19. 4. 2018