Akvarel v šestých třídách

S technikou akvarelové malby se letošní šesťáci již ve výuce výtvarné výchovy setkali, když malovali krajinu v odstínech jednoho tónu. Tentokrát je čekal úkol těžší, jelikož jejich malba byla svázána předem připraveným tvarem nádob a rostlin. Od svého učitele dostali za úkol namalovat zdobený květník osázený kaktusy. A k tomu měli použít anilinové barvy. Ačkoliv s vodovými barvami děti pracují již od 1. třídy, přesto se najde stále pár jedinců, kteří nerespektují fakt, že se dva či více tónů rozpije do sebe, pokud se nevyčká na zaschnutí předešlého nátěru. A tentokrát šlo opravdu o malbu mokrým do suchého. Většina dětí však techniku zvládla, takže nádoby hýří barvami a kaktusy mají různé odstíny zelené. Bravo děti.

27. 5. 2018