Kreslíme liberecký zámek

Představte si, že je vám 12 let, jste žákem sedmé třídy a pan učitel vás vezme v rámci výtvarné výchovy kreslit do plenéru k libereckému zámku. O perspektivě nevíte nic, dostanete do ruky tužku a máte si vybrat zajímavý výřez z pohledu před sebou a pokusit se jej nakreslit do formátu A 3. K tomu si přidejte vedro, všudypřítomné mravence a rachot sekaček kosících trávu v zámeckém parku. Tak přesně takhle dopadla parta žáků 7. B jednoho květnového dopoledne. V počátku zděšení, frustrace ze zadaného úkolu, překvapení, že tím práce nekončí, ale o týden později se vaše kresba objeví před vámi zas a zas. A ejhle, vždyť kresba nevypadá tak špatně, vždyť se díky vaší vytrvalosti zrodilo něco, v co jste nikdy nedoufali. Tak přesně o tomhle je výtvarka v naší škole. Dokážete-li překonat sami sebe, zjistíte, co ve vás dřímá. A to za to přeci stojí.

6. 6. 2018