Angličtina v praxi

Angličtina v praxiDne 25.1.2013  se třída 5. B zúčastnila unikátního projektu PRACTICAL ENGLISH v rámci spolupráce ZŠ 5. květen s jazykovou školou Swallow School of English. A v čem byl tento projekt tolik výjimečný? Tým lektorů jazykové školy, který se skládal z více než deseti rodilých mluvčích z Kanady, Austrálie, USA, Velké Británie a Irska, dětem připravil zábavnou hru, která měla vyzkoušet a prohloubit jejich znalosti anglického jazyka v praxi. Děti byly postaveny před situace, které se jim v běžném životě mohou stát a stávají třeba na dovolené. Jejich úkolem bylo si například koupit zmrzlinu, lístek do kina na předem určený film, přihlásit se do vybraného kroužku, orientovat se na mapě a poznávat důležitá místa ve městě, pomocí základních otázek identifikovat osobu nebo pomoci detektivům najít pachatele co nejpodrobnějším popisem toho, co viděli. To vše výhradně v anglickém jazyce, protože všichni ostatní účastníci byli právě rodilí mluvčí, kteří česky nerozumí. Všechny tyto úkoly byly součástí jedné stolní hry a úspěšné splnění úkolů žákům pomáhalo dostat se rychleji do cíle. Žáci páté třídy zvládli úkoly bravurně, a za svou snahu pak také dostali náležitou odměnu ve formě zmrzliny, kterou si sami koupili, vyplněné přihlášky do klubu nebo lístku do kina. Děti samy zjistily, jak dalece jsou schopny se bez pomoci dospělého či paní učitelky dorozumět v cizím jazyce, a také že znalosti z hodin anglického jazyka mohou využít i v jejich běžném životě. Všichni účastníci na konci obdrželi certifikát za úspěšné absolvování projektu.

Výsledky stolní hry
V prvním kole se absolutními vítězi stali Marie Rezlerová a Jakub Stavinoha, ve druhém kole se na první příčce umístili Dominika Vybíralová a Marek Alaxa. V kategorii, která hodnotila kvalitu projevu v anglickém jazyce při dílčích úkolech, první místo obsadil Martin Pfannenstiel, druhé místo získal Marek Alaxa a na třetím místě se umístila Marie Rezlerová.

25. 1. 2013